Ubezpieczenie kaucji

W trakcie rejsu, z powodu zdarzeń losowych czy zmian pogody może dojść do powstania szkód. Dlatego warto ubezpieczyć kaucję, aby być przygotowanym na każdą ewentualność. Zachęcamy do skorzystania z ofert firm ubezpieczeniowych, np. Pantaenius, której szczegóły znajdziecie poniżej.

Kompleksowa ochrona rejsu, skippera i załogi

Skonfiguruj i kup polisę online. Wybierz czas trwania rejsu, liczbę osób w załodze i inne opcje dopasowane do Twoich potrzeb - cena zależy od wybranych paramentrów podróży. Dzięki ubezpieczeniu Pantaenius nic nie zakłóci beztroskiego czarteru. Bez względu na to, czy płyniesz na jeden dzień czy kilka tygodni, czarterujesz całą łódź czy jedną kabinę.

Nowość: Elastyczny zakres ubezpieczenia

Stworzenie własnego pakietu ubezpieczeniowego jest proste. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących Twojego czarteru i skonfiguruj pakiet zgodnie z Twoimi preferencjami. Każde z ubezpieczeń możesz też kupić osobno.


Czarter jachtów na Bałtyku

Morze Bałtyckie to wyjątkowy akwen do uprawiania żeglarstwa i zdecydowanie wyróżnia się na tle południowych mórz, zarówno ze względu na pogodę jak i urozmaiconą linię brzegową. Nasza baza czarterowa znajduje się w Kołobrzegu, który stanowi idealne miejsce do rozpoczęcie rejsu, dając znakomite możliwości wyboru urozmaiconych tras i kierunków żeglugi.

W zależności od pory roku, Bałtyk oferuje odmienne warunki żeglowania, od ciepłych i spokojnych rejsów w okresie letnim, po bardziej wymagające i ekscytujące rejsy wczesną wiosną czy późną jesienia. Ze względu na swój charakter pozwoli poznać żeglarstwo w trudniejszych warunkach pogodowych, a odległości pomiędzy marinami pozwolą zaznać przyjemności nocnej wachty na pełnym morzu. Wszystkim, którzy pragną podnieść swoje żeglraskie umiejętności czarter jachtu na Morzy Bałtyckim to znakomita okazja do nauki i praktyki.

Wybrzeże Bałtyku pełne jest wyjątkowych miejsc, od duńskich urokliwych wysepek, zjawiskową Rugię, po słynne polskie kurorty na południu akwenu, a także szkierowe wybrzeże Szwecji. Wystarczy kilkanaście godzin rejsu po Morzu Bałtyckimi aby poznać zupełnie nowe miejsca i kulturę.


Popularne kierunki

Kołobrzeg to idealne miejsce do rozpoczęcia bałtyckiej przygody, a tygodniowy rejs w zupełności wystarczy aby odwiedzić wiele urokliwych miejsc, jak porty Borhnolmu, Rugia, a także południowe wybrzeże Szwecji oraz Danii.

Propozycja przygotowana przez naszego zaufanego partnera:

Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl

Kierunek: Kołobrzeg – Helsingor – Kołobrzeg 

Typ rejsu: turystyczno-stażowy

Skala trudności: średni

Sobota: Check in - Zaokrętowanie

Niedziela: wczesne (bardzo wczesne wyjście w kierunku kanału Falsterbo, ca 117Nm), informacje o pracy Kanału

Tu nasz plan może się załamać, ponieważ wypożyczamy rowery (w cenie mariny) i jedziemy na wycieczkę do Skanor oraz na zwiedzanie skansenu Wikingów w Foteviken ale nie załamuje się smile i płyniemy dalej na północ 

Poniedziałek: Mijamy Kanał i pozostało nam 43Nm do Zamku Hamleta. Zanim dotrzemy do Zamku, proponujemy wycieczkę, bo urokliwych uliczkach miasta.    Wspaniały klimat duńskiego minimalizmu zatrzymanego w czasie klimatu XIX wieku… Koniecznie do odwiedzenia muzeum morskie no i Zamek w którym bohater tragedii W. Shakespeare wypowiada słowa „być albo nie być…”  - pamiętajcie by sprawdzić godziny otwarcia i dopasować plan rejsu smile

Wtorek: zwiedzamy lub płyniemy na wyspę Ven, do Landskrony (marina za mostem, otwierana na „guziczek”), Malmo lub na szybką wizytę w Kopenhadze

Środa: W zależności gdzie postanowicie zatrzymać się na noc, proponujemy przygotować punkt startu w czwartek, tak by wieczorem znaleźć się na przykład w Sassnitz – ok 85 Nm, Ystad – 55 Nm

Czwartek: Już bliżej domu smile

Piątek: Kołobrzeg

Sobota: Check out – wyokrętowanie

Nie podajemy dokładnego planu na środę i czwartek, ponieważ wiemy, że na tej trasie znajdziecie wiele atrakcji, które mogą Wasz plan poważnie zmodyfikować. Życzymy stopy wody pod kilem, żeglujcie bezpiecznie!


Propozycja przygotowana przez naszego zaufanego partnera:

Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl

Kierunek: Kołobrzeg – Bornholm – Kołobrzeg 

Typ rejsu: turystyczno-stażowy (ca. 200 Nm)

Skala trudności: łatwy/średni

Sobota: Check in - Zaokrętowanie

Niedziela: Gudhejm – 66 Nm (zwiedzamy miasteczko, port północny, wiatrak i oczywiście kanapka Sol over Gudhejm – w najbardziej oryginalnym miejscu na wyspie

Poniedziałek: Allinge – Sandvig 8 Nm (dla tych portów w czasie niepogody portem schronienia jest Tejn – największy port na NE wybrzeżu

Wtorek: Piesza wycieczka do latarni morskiej, poprzez kamieniołomy i marinę Hammerhavn do zamku Hammerhus i powrót polami, wśród których znajdziemy miejsce najstarszych kultur osiadłych na wyspie. Po południu polecamy zwiedzanie miasta i wizytę w miejscowym Nordbornholms Røgeri 

Środa: Proponujemy wizytę na wyspie Christiansø – 13 Nm i mnóstwo historii – staramy się cumować po wschodniej stronie i rozpoczynamy naszą mikro wycieczkę.

Czwartek: Nasza ulubiona marina na wyspie – Svaneke – idealna baza wyjściowa do powrotu. Wiele atrakcji, fantastyczna Huta Szkła, browar, Manufaktura cukierków, warsztat z rękodziełem wikingów i wiele innych atrakcji. Wycieczka na północne skały dla wszystkich OBOWIĄZKOWA!

Piątek: ostatni dzień rejsu, pobudka i kolacja w Kołobrzegu 😊

Sobota: Check out – wyokrętowanie

UWAGA: Pamiętajcie, że wejścia do bornholmskich portów są często wąskie i niebezpieczne. Wybierajcie porty zawietrzne, pilnujcie nabieżników i zawsze bądźcie gotowi na modyfikację trasy ze względu na warunki pogodowe. Na wschodnim wybrzeżu najbezpieczniejszym (jedynym takim) portem jest Nexø – jeżeli nie jesteście pewni bezpiecznego wejścia do innych portów, wchodźcie do Nexø i bezpiecznie planujcie dalszą trasę.


Propozycja przygotowana przez naszego zaufanego partnera:

Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl

Kierunek: Kołobrzeg – Sassnitz – Kołobrzeg 

Typ rejsu: turystyczno-stażowo-historyczny (ca. 200 Nm)

Skala trudności: łatwy/średni

Sobota: Check in - Zaokrętowanie

Niedziela: Sassnitz – 70 Nm – wyjście o poranku i wieczorem jesteśmy na miejscu

Poniedziałek: Zwiedzamy miasto i oczywiście próbujemy słynnych bułek ze śledziem z kutra (oczywiście, śledź, to nie jest jedynym wynborem)

Wtorek: Ruszamy wcześnie w kierunku Peenemunde, mijamy słynny kompleks PRORA i kierujemy się do stacji badawczej doktora Von Baraun’a. Pamiętajcie, że ważne jest wczesne wyście, ponieważ do Peenemunde jest ok 30 mil, ale płyniemy po wąskim torze ze względu na wszechobecne płycizny. To zabiera dużo czasu… W miasteczku, polecamy wizytę w fabryce rakiet V1 i V2 oraz na sowieckim okręcie podwodnym. Sprawdźcie godziny otwarcia, na zwiedzanie zarezerwujcie ok 3 – 4h. Jacht możecie zacumować w klubowej marinie tuż za wejściem głównym do portu lub w porcie północnym oddalonym ok 3km od miasta  

Środa: Możemy wybrać drogę przez rzekę w kierunku Kanału Piastowskiego (uwaga na czas otwarcia mostów i głębokości lub pożeglować w kierunku Świnoujścia – ok 30 Nm

Czwartek: Wybór należy do Was – Zwiedzamy Forty Świnoujścia lub kierujemy się do Dziwnowa (18Nm) skąd w piątek rano wypłyniemy do Kołobrzegu (ok 30 Nm)

Piątek: ostatni dzień rejsu, pobudka i kolacja w Kołobrzegu 😊

Sobota: Check out – wyokrętowanie


Rejs Kołobrzeg-Kopenhaga-Bornholm Rejs nastawiony głównie na odwiedzenie i zwiedzanie duńskiej stolicy. Co chcemy zobaczyć w Kopenhadze, to zależy od indywidualnych preferencji. W drodze powrotnej, w zależności od czasu możemy odwiedzić Bornholm lub np. Sassnitz. Rejs, który wymaga nieco więcej pływania i dłuższych jednorazowych przelotów. Łącznie ok. 300 - 350 mil, a więc istotnym elementem powodzenia takiego rejsu jest pogoda. Jest równiez ciekawy pod względem nawigacyjnym.

Porty południowej Szwecji Rejs nastawiony na zwiedzanie głównych portów południowej Szwecji, czyli Ystad, Karlskrony oraz Simrishamn. Długość pobytu zależy od indywidualnych preferecji, w każda miejscowość posiada unikalny klimat. Porty stanowią również interesujące wyzwanie nawigacyjne, każdy z nich z nich z innego powodu. W obie strony, w zależności od czasu możemy odwiedzić Bornholm. Rejs, w zależności od preferecnj, może wymagać nieco więcej pływania i dłuższych jednorazowych przelotów. Łącznie ok. 300 - 350 mil, a więc istotnym elementem powodzenia takiego rejsu jest pogoda, jednakże trasę można dostosowywać w zależności od warunków.


Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń:

+48 609 691 669

e-mail: m.starczewski@sofunyachts.pl

Nasza baza - Marina Solna w Kołobrzegu

ul. Warzelnicza 1 • 78-100 Kołobrzeg • woj. zachodniopomorskie

Dojazd - Mapy Google

Facebook

Zapraszamy

Marina Kołobrzeg

Marina Kołobrzeg, ul. Warzelnicza 1
GPS: 54º10`47’’N 015º33`34’’E • Kanał radiowy VHF 67

    123movies
    google maps link html